Webform Conditional Confirmation Messages (7.x-1.0-rc1) - en to da translation catalogue (28 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Edit
da: Redigér

en: Weight
da: Vægt

en: Name
da: Navn

en: Save
da: Gem

en: Component
da: Komponent

en: Configuration saved.
da: Konfiguration gemt.

en: Operator
da: Operand

en: Webform
da: Webformular

en: Values
da: Værdier

en: Redirect URL
da: Omdirigér til URL

en: Is not one of
da: Er ikke én af

en: Is one of
da: Er en af

en: Custom URL
da: Brugerdefineret URL

en: Submission updated.
da: Indsendelse opdateret.

en: Determines whether the list below is inclusive or exclusive.
da: Angiver om listen nedenfor er inklusiv eller eksklusiv.

en: Confirmation message
da: Bekræftelse

en: URL to redirect the user to upon successful submission.
da: URLen som brugeren omdirigeres til når indsendelsen lykkes.

en: The entered URL is not a valid address.
da: Den indtastede URL er ikke en gyldig adresse.

en: Message to be shown upon successful submission. If the redirection location is set to <em>Confirmation page</em> it will be shown on its own page, otherwise this displays as a message.
da: Meddelelse som vises når indsendelsen lykkes. Hvis omdirigeringen er sat til <em>Bekræftelsesside</em> bliver den vist på sin egen side, eller vises den som en statusmeddelelse.

en: Redirection location
da: Omdirigér til

en: Choose where to redirect the user upon successful submission.
da: Vælg hvor brugeren sendes hen når indsendelsen lykkes.

en: Confirmation page
da: Bekræftelsesside

en: No redirect (reload current page)
da: Ingen omdirigeringer (genindlæs den aktuelle side)

en: A valid URL is required for custom redirection.
da: En gyldig URL er nødvendig for brugerdefineret omdirigering.

en: Submission saved. You may return to this form later and it will restore the current values.
da: Formular gemt. Du kan vende tilbage senere og gendanne standardværdierne.

en: The <em>Custom URL</em> option supports Webform token replacements.
da: <em>Brugerdefineret URL</em> understøtter Webform tokens.
