Webform Conditional Confirmation Messages (7.x-1.0-rc1) - en to uk translation catalogue (28 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Edit
uk: Редагувати

en: Weight
uk: Вага

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Save
uk: Зберегти

en: Component
uk: Компонент

en: Configuration saved.
uk: Конфігурацію збережено.

en: Operator
uk: Оператор

en: Webform
uk: Вебформа

en: Values
uk: Значення

en: Redirect URL
uk: URL переадресація

en: Is not one of
uk: Жоден з

en: Is one of
uk: Один з

en: Custom URL
uk: Власна URL-адреса

en: Submission updated.
uk: Надсилання оновлено.

en: Determines whether the list below is inclusive or exclusive.
uk: Визначає включати чи ні наведений нижче список.

en: Confirmation message
uk: Повідомлення про підтвердження

en: URL to redirect the user to upon successful submission.
uk: URL для переспрямування користувача після успішного надсилання.

en: The entered URL is not a valid address.
uk: Введена URL-адреса не припустимою.

en: Message to be shown upon successful submission. If the redirection location is set to <em>Confirmation page</em> it will be shown on its own page, otherwise this displays as a message.
uk: Повідомлення, що буде показане після успішного надсилання. Якщо як місце переадресації вибрана  <em>Сторінка підтвердження</em>, то це повідомлення буде показане на окремій сторінці, в іншому випадку - як повідомлення на тій же сторінці.

en: Redirection location
uk: Місце перенаправлення

en: Choose where to redirect the user upon successful submission.
uk: Виберіть, куди перенаправити користувача після успішного надсилання.

en: Confirmation page
uk: Сторінка підтвердження

en: No redirect (reload current page)
uk: Без переспрямування (перезавантаження поточної сторінки)

en: A valid URL is required for custom redirection.
uk: Для зміни переспрямування необхідно ввести дійсну URL-адресу

en: Submission saved. You may return to this form later and it will restore the current values.
uk: Надсилання збережені. Ви можете повернутися до цієї форми пізніше, і поточні значення будуть відновлені.

en: The <em>Custom URL</em> option supports Webform token replacements.
uk: Опція <em>Настроювана URL-адреса</em> підтримує замінники.
