Webform Conditional Confirmation Messages (7.x-1.0-rc1) - en to nl translation catalogue (29 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Edit
nl: Bewerken

en: Weight
nl: Gewicht

en: Name
nl: Naam

en: Save
nl: Opslaan

en: Component
nl: Besturingselement

en: Configuration saved.
nl: Instellingen opgeslagen.

en: Webform
nl: Formulier

en: Values
nl: Waarden

en: Redirect URL
nl: Omleidings-URL

en: Is not one of
nl: Is niet een van

en: Is one of
nl: Is een van

en: Custom URL
nl: Aangepaste URL

en: Submission updated.
nl: Inzending bijgewerkt.

en: Confirmation message
nl: Bevestigingsbericht

en: URL to redirect the user to upon successful submission.
nl: URL waar de gebruiker na succesvolle inzending naar doorgestuurd wordt.

en: The entered URL is not a valid address.
nl: De ingevoerde URL is geen geldig adres.

en: Message to be shown upon successful submission. If the redirection location is set to <em>Confirmation page</em> it will be shown on its own page, otherwise this displays as a message.
nl: Bericht om te tonen na succesvolle inzending. Als <em>Bevestigings-pagina</em> als doorverwijzingslocatie gekozen is wordt dit getoond op zijn eigen pagina, anders wordt het als een bericht weergegeven.

en: Redirection location
nl: Doorschakelingslocatie

en: Choose where to redirect the user upon successful submission.
nl: Selecteer waar de gebruiker na een succesvolle inzending naar doorgestuurd wordt.

en: Confirmation page
nl: Bevestigingspagina

en: No redirect (reload current page)
nl: Geen doorschakeling (huidige pagina herladen)

en: A valid URL is required for custom redirection.
nl: Een geldige URL is benodigd voor aangepaste doorschakeling.

en: Submission saved. You may return to this form later and it will restore the current values.
nl: Inzending opgeslagen. U kunt op een later tijdstip naar dit formulier terugkeren waarbij de huidige waardes zullen worden hersteld.

en: The <em>Custom URL</em> option supports Webform token replacements.
nl: De <em>Aangepaste URL</em>-optie ondersteunt Webform token-vervangingen.

en: Internal name assigned to this confirmation message. Used on administration screens only.
nl: Technische omschrijving van dit bericht. Alleen de gebruiker ziet dit.

en: No conditional components found.  You need to add some conditional components to your webform before you can configure conditional confirmation messages.
nl: Geen contextgevoelige velden gevonden.  Voeg contextgevoelige velden toe om contextgevoelige berichten te configureren.

en: Conditional rule
nl: Voorwaardelijke regel
