Webform Confirm Email Address (7.x-2.11) - en to de translation catalogue (44 entries)

en: Save configuration
de: Konfiguration speichern

en: Delete
de: Löschen

en: Operations
de: Aktionen

en: Subject
de: Betreff

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Node ID
de: Beitrags-ID

en: mail
de: E-Mail

en: User
de: Benutzer

en: From
de: Von

en: Send
de: Senden

en: Table
de: Tabelle

en: Days
de: Tage

en: Hours
de: Stunden

en: Results
de: Ergebnisse

en: Confirmation URL
de: Bestätigungs-URL

en: Minutes
de: Minuten

en: Submissions
de: Eingaben

en: Webform
de: Webformular

en: Go back to the form
de: Zurück zum Formular

en: Redirect URL
de: Umleitungs-URL

en: IP address
de: IP-Adresse

en: E-mail to
de: E-Mail an

en: Confirmed
de: Bestätigt

en: There are no submissions for this form. <a href="!url">View this form</a>.
de: Es gibt keine Eingaben für dieses Formular. <a href="!url">Formular ansehen</a>.

en: Webform submission
de: Webformular-Eingabe

en: Error sending e-mail (from %from to %to).
de: Fehler beim Senden der E-Mail (von %from an %to).

en: Serial number
de: Seriennummer

en: Edit URL
de: URL bearbeiten

en: Submission ID
de: Eingaben-ID

en: Submitter
de: Absender

en: Submission
de: Eingabe

en: All submissions
de: Alle Eingaben

en: Date submitted
de: Datum der Übermittlung

en: The date the webform was submitted.
de: Das Datum, an dem das Webformular versendet wurde.

en: Tokens related to webform submissions.
de: Tokens mit Bezug auf Webformular-Eingaben.

en: The unique indentifier for the webform submission.
de: Die eindeutige Kennzeichnung für die Webform-Eingabe.

en: The IP address that was used when submitting the webform.
de: Die IP-Adresse, die verwendet wurde, als das Webformular versendet wurde.

en: The user that submitted the webform result.
de: Der Benutzer, der das Webform-Ergebnis übertragen hat.

en: Filter submissions
de: Eingaben filtern

en: The serial number of this webform submission.
de: Die Seriennummer dieser Webformularabgabe.

en: Webform tokens related to the submission's URL.
de: Webform-Token, die sich auf die URL der Einreichung beziehen.

en: Webform tokens related to the submission's Edit URL.
de: Webform-Token, die sich auf die Bearbeitungs-URL der Einreichung beziehen.

en: Webform submission ID
de: Webform-Eingaben-ID

en: The IP address of the submitter.
de: Die IP-Adresse des Absenders
