Webform Confirm Email Address (7.x-2.11) - en to it translation catalogue (29 entries)

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Subject
it: Oggetto

en: Edit
it: Modifica

en: Node ID
it: ID del nodo

en: mail
it: e-mail

en: User
it: Utente

en: From
it: Da

en: Send
it: Invia

en: Table
it: Tabella

en: Days
it: Giorni

en: Hours
it: Ore

en: Results
it: Risultati

en: Minutes
it: Minuti

en: Submissions
it: Inserimenti

en: Go back to the form
it: Torna al form

en: Redirect URL
it: URL per la redirezione

en: IP address
it: Indirizzo IP

en: E-mail to
it: Invio e-mail

en: There are no submissions for this form. <a href="!url">View this form</a>.
it: Non ci sono inserimenti per questo form. <a href="!url">Visualizza questo form</a>.

en: Webform submission
it: Inserimento Webform

en: Error sending e-mail (from %from to %to).
it: Errore durante l'invio di posta (da %from a %to).

en: Serial number
it: Numero seriale

en: Edit URL
it: Modifica URL

en: email@example.com
it: email@esem.pio

en: Submission ID
it: ID dell'invio

en: Submitter
it: Autore

en: All submissions
it: Tutti gli inserimenti
