Webform Confirm Email Address (7.x-2.13) - en to hi translation catalogue (29 entries)

en: Save configuration
hi: नये संरुप को संरक्षित करें।

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Subject
hi: विषय

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Node ID
hi: नोड आईडी

en: URL
hi: यूआरएल

en: mail
hi: मेल

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: From
hi: से

en: Send
hi: भेजें

en: Table
hi: तालिका

en: Results
hi: परिणाम

en: Submissions
hi: प्रस्तुतियाँ

en: IP address
hi: आईपी अड्रेस

en: Error sending e-mail (from %from to %to).
hi: %from से %to को ई मेल भेजने मे त्रुटि

en: Serial number
hi: क्रमांक

en: Edit URL
hi: यूआरएल संपादित करें

en: Submission ID
hi: प्रस्तुति आईडी

en: Submitter
hi: प्रस्तुत करता

en: Submission
hi: प्रस्तुति

en: Date submitted
hi: तारीख प्रस्तुत

en: Tokens related to webform submissions.
hi: वेबफ़ार्म प्रस्तुतियों से संबंधित टोकन

en: The unique indentifier for the webform submission.
hi: वेबफ़ार्म प्रस्तुति के लिए अद्वितीय अभिज्ञाप

en: The IP address that was used when submitting the webform.
hi: वेबफ़ार्म सबमिट करते समय जो आईपी अड्रेस इस्तेमाल किया गया था

en: The user that submitted the webform result.
hi: वेबफ़ार्म परिणाम प्रस्तुत करनेवाला प्रयोक्ता

en: The serial number of this webform submission.
hi: इस वेबफॉर्म प्रस्तुति का क्रमांक

en: Webform tokens related to the submission's URL.
hi: प्रस्तुतियों के यूआरएल से संबंधित वेबफॉर्म टोकन

en: Webform tokens related to the submission's Edit URL.
hi: प्रस्तुत करने के संपादन यूआरएल से संबंधित वेबफ़ॉर्म टोकन।
