Webform Confirm Email Address (7.x-2.14) - en to nl translation catalogue (40 entries)

en: Save configuration
nl: Instellingen opslaan

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Subject
nl: Onderwerp

en: Edit
nl: Bewerken

en: Node ID
nl: Node-ID

en: mail
nl: e-mail

en: User
nl: Gebruiker

en: From
nl: Van

en: Send
nl: Versturen

en: Table
nl: Tabel

en: Days
nl: Dagen

en: Hours
nl: Uren

en: Results
nl: Resultaten

en: Confirmation URL
nl: Bevestigings-URL

en: Minutes
nl: Minuten

en: Submissions
nl: Inzendingen

en: Webform
nl: Formulier

en: Go back to the form
nl: Terug naar het formulier

en: Redirect URL
nl: Omleidings-URL

en: IP address
nl: IP-adres

en: E-mail to
nl: E-mail naar

en: Confirmed
nl: Bevestigd

en: There are no submissions for this form. <a href="!url">View this form</a>.
nl: Er zijn geen inzendingen voor dit webformulier beschikbaar. <a href="!url">Bekijk dit webformulier</a>.

en: Webform submission
nl: Formulierinzending

en: Error sending e-mail (from %from to %to).
nl: Fout bij het versturen van e-mail (van %from aan %to).

en: Serial number
nl: Serienummer

en: Edit URL
nl: URL bewerken

en: Submission ID
nl: ID inzending

en: Submitter
nl: Indiener

en: Submission
nl: Inzending

en: All submissions
nl: Alle inzendingen

en: Date submitted
nl: Datum van indienen

en: The date the webform was submitted.
nl: De datum waarop het webformulier werd ingediend.

en: Tokens related to webform submissions.
nl: Tokens gerelateerd aan webformulier-inzendingen.

en: The unique indentifier for the webform submission.
nl: De unieke identificatie voor de formulierinzending.

en: The IP address that was used when submitting the webform.
nl: Het IP-adres dat werd gebruikt bij het inzenden van het formulier

en: The user that submitted the webform result.
nl: De gebruiker die het formulier heeft ingezonden.

en: Filter submissions
nl: Inzendingen filteren

en: The serial number of this webform submission.
nl: Het serienummer van deze webformulierinzending.
