Webform Confirm Email Address (7.x-2.19) - en to pt translation catalogue (23 entries)

en: Save configuration
pt: Guardar configuração

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Subject
pt: Assunto

en: Edit
pt: Editar

en: Node ID
pt: ID do nó

en: mail
pt: email

en: User
pt: Utilizador

en: From
pt: De

en: Send
pt: Enviar

en: Days
pt: Dias

en: Hours
pt: Horas

en: Confirmation URL
pt: URL de confirmação

en: Minutes
pt: Minutos

en: Webform
pt: Formulário

en: Go back to the form
pt: Voltar ao formulário

en: IP address
pt: Endereço de IP

en: E-mail to
pt: Email para

en: There are no submissions for this form. <a href="!url">View this form</a>.
pt: Não há envios para este formulário. <a href="!url">Exibir este formulário</a>.

en: Webform submission
pt: Envio de formulário

en: Error sending e-mail (from %from to %to).
pt: Erro ao enviar e-mail (de %from para %to).

en: Edit URL
pt: Editar URL

en: Submission ID
pt: ID da Submissão
