Webform Confirm Email Address (7.x-2.2) - en to fr translation catalogue (44 entries)

en: Save configuration
fr: Enregistrer la configuration

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Subject
fr: Objet

en: Edit
fr: Modifier

en: Node ID
fr: Identifiant (ID) du nœud

en: View
fr: Voir

en: mail
fr: courriel

en: User
fr: Utilisateur

en: From
fr: A partir de

en: Table
fr: Tableau

en: Days
fr: Jours

en: Hours
fr: Heures

en: Results
fr: Résultats

en: Confirmation URL
fr: URL de confirmation

en: Submissions
fr: Soumissions

en: Go back to the form
fr: Retourner au formulaire

en: Redirect URL
fr: Adresse URL de redirection

en: IP address
fr: Adresse IP

en: E-mail to
fr: Envoyer par e-mail à

en: There are no submissions for this form. <a href="!url">View this form</a>.
fr: Il n'y a pas de soumission pour ce formulaire. <a href="!url">Voir ce formulaire</a>.

en: Submissions for %user
fr: Soumissions de %user

en: Webform submission
fr: Soumissions Webform

en: Error sending e-mail (from %from to %to).
fr: Erreur à l'envoi du courriel (de %from à %to).

en: Serial number
fr: Numéro de série

en: Edit URL
fr: Modifier l'URL

en: Your submissions
fr: Vos soumissions

en: @sid (draft)
fr: @sid (ébauche)

en: Submission ID
fr: Identifiant (ID) de la soumission

en: Submitter
fr: Auteur

en: Submission
fr: Soumission

en: All submissions
fr: Toutes les soumissions

en: Date submitted
fr: Date de soumission

en: Delete submissions
fr: Supprimer des soumissions

en: The date the webform was submitted.
fr: La date de soumission du webform.

en: Tokens related to webform submissions.
fr: Jetons associés aux soumissions de formulaire.

en: The unique indentifier for the webform submission.
fr: L'identifiant unique de la soumission du formulaire.

en: The IP address that was used when submitting the webform.
fr: L'adresse IP utilisée lors de la soumission du formulaire

en: The user that submitted the webform result.
fr: L'utilisateur qui a soumis le résultat du formulaire webform.

en: !title: !field
fr: !title : !field

en: Filter submissions
fr: Filtrer les soumissions

en: The serial number of this webform submission.
fr: Le numéro de série de cette soumission de webform.

en: Webform tokens related to the submission's URL.
fr: Jetons de Webform relatifs à l'URL de la soumission.

en: Webform tokens related to the submission's Edit URL.
fr: Jetons de Webform relatifs à l'URL d'édition de la soumission.
