Webform Confirm Email Address (7.x-2.2) - en to ja translation catalogue (44 entries)

en: Save configuration
ja: 構成を保存

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Subject
ja: 件名

en: Edit
ja: 編集

en: Node ID
ja: ノードID

en: View
ja: ビュー

en: mail
ja: メール

en: User
ja: ユーザー

en: From
ja: 送信元

en: Table
ja: テーブル

en: Days
ja: 日

en: Hours
ja: 時

en: Results
ja: 結果

en: Confirmation URL
ja: 確認用URL

en: Minutes
ja: 分

en: Submissions
ja: 送信内容

en: Webform
ja: ウェブフォーム

en: Go back to the form
ja: フォームへ戻る

en: Redirect URL
ja: 転送先URL

en: IP address
ja: IPアドレス

en: E-mail to
ja: 宛先

en: There are no submissions for this form. <a href="!url">View this form</a>.
ja: このフォームからはまだ送信されていません。<a href="!url">このフォームを表示</a>。

en: Submissions for %user
ja: %userからの送信内容

en: Webform submission
ja: ウェブフォームへの送信内容

en: Error sending e-mail (from %from to %to).
ja: メールの送信エラー（%from から %to 宛）

en: Serial number
ja: シリアルナンバー

en: Edit URL
ja: URLの編集

en: Your submissions
ja: あなたの送信内容

en: @sid (draft)
ja: @sid (下書き)

en: Submission ID
ja: 送信ID

en: Submitter
ja: 投稿者

en: Submission
ja: 送信

en: All submissions
ja: すべての送信

en: Date submitted
ja: 送信日時

en: The date the webform was submitted.
ja: ウェブフォームを送信した日付。

en: Tokens related to webform submissions.
ja: Webformのサブミッションに関連するトークンです。

en: The unique indentifier for the webform submission.
ja: Webformのサブミッションの固有識別子です。

en: The IP address that was used when submitting the webform.
ja: Webformをサブミットしたときに使われたIPアドレスです。

en: The user that submitted the webform result.
ja: Webformの結果を投稿したユーザー

en: Filter submissions
ja: 送信内容を絞り込む

en: The serial number of this webform submission.
ja: このWebformのサブミッションのシリアルナンバーです。

en: Webform tokens related to the submission's URL.
ja: 送信URLに関連したWebformのトークン。

en: Webform tokens related to the submission's Edit URL.
ja: 送信の編集 URL に関連したウェブフォームトークン。
