Webform Confirm Email Address (7.x-2.2) - en to pl translation catalogue (93 entries)

en: Save configuration
pl: Zapisz konfigurację

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Subject
pl: Tytuł

en: Edit
pl: Edytuj

en: Node ID
pl: ID zawartości

en: View
pl: Widok

en: mail
pl: e-mail

en: User
pl: Użytkownik

en: From
pl: Od

en: Table
pl: Tabela

en: Days
pl: Dni

en: Hours
pl: Godziny

en: Results
pl: Wyniki

en: Confirmation URL
pl: Adres URL potwierdzenia

en: Minutes
pl: Minuty

en: Submissions
pl: Zgłoszenia

en: Webform
pl: Formularz

en: Go back to the form
pl: Wróć do formularza

en: Redirect URL
pl: URL przekierowania

en: IP address
pl: Adres IP

en: E-mail to
pl: Odbiorca e-maila

en: There are no submissions for this form. <a href="!url">View this form</a>.
pl: Brak zgłoszeń wysłanych przez ten formularz. <a href="!url">Zobacz formularz</a>.

en: Submissions for %user
pl: Zgłoszenia dla %user

en: Webform submission
pl: Zgłoszenie formularza

en: Error sending e-mail (from %from to %to).
pl: Podczas próby wysłania e-maila od użytkownika %from do użytkownika %to wystąpił błąd.

en: Serial number
pl: Numer seryjny

en: Edit URL
pl: Edytuj adres

en: Your submissions
pl: Twoje zgłoszenia

en: @sid (draft)
pl: @sid (szkic)

en: Submission ID
pl: ID zgłoszenia

en: Submitter
pl: Dodał(a)

en: Submission
pl: Zgłoszenie

en: All submissions
pl: Wszystkie zgłoszenia

en: Date submitted
pl: Data dodania

en: Delete submissions
pl: Usuń zgłoszenia

en: The date the webform was submitted.
pl: Data dodania tego formularza.

en: Tokens related to webform submissions.
pl: Wzorce związane ze zgłoszeniami formularza.

en: The unique indentifier for the webform submission.
pl: Unikalny identyfikator zgłoszenia formularza.

en: The IP address that was used when submitting the webform.
pl: Adres IP użyty podczas wysyłania formularza.

en: The user that submitted the webform result.
pl: Użytkownik, który wysłał wynik formularza.

en: Add standard email
pl: Dodaj email standardowy

en: Add confirmation request mail
pl: Dodaj email z żądaniem potwierdzenia

en: Add confirmation mail
pl: Dodaj email potwierdzający

en: Edit confirmation request e-mail settings
pl: Edytuj ustawienia e-maila z żądaniem potwierdzenia

en: Delete a confirmation request e-mail
pl: Usuń e-mail z żądaniem potwierdzenia

en: Edit confirmation e-mail settings
pl: Edytuj ustawienia e-maila potwierdzającego

en: Submit email confirmation
pl: Wyślij email potwierdzający

en: Set the redirect URL
pl: Ustaw adres URL przekierowania

en: Choose between default and custom redirect URL
pl: Wybierz pomiędzy domyślnym a indywidualnym adresem URL przekierowania

en: Default redirect URL from the webform: %value
pl: Domyślny adres URL przekierowania z formularza %value

en: Custom redirect URL
pl: Indywidualny adres URL przekierowania

en: Delete a confirmation e-mail
pl: Usuń e-mail potwierdzający

en: Webform addon to confirm submitters' email.
pl: Dodatek do formularza do potwierdzania emaila zgłaszającego.

en: Filter submissions
pl: Filtr zgłoszeń

en: Drupal node object
pl: Obiekt węzła Drupala

en: Currently not sending standard e-mails, add a standard email by clicking the button below.
pl: Obecnie nie są wysyłane e-maile standardowe, dodaj email standardowy klikając przycisk poniżej.

en: Currently not sending confirmation request e-mails, add a confirmation request email by clicking the button below.
pl: Obecnie nie są wysyłane e-maile z żądaniem potwierdzenia, dodaj  email z żądaniem potwierdzenia klikając przycisk poniżej.

en: Currently not sending confirmation e-mails, add a confirmation email by clicking the button below.
pl: Obecnie nie są wysyłane e-maile potwierdzające, dodaj email potwierdzający klikając przycisk poniżej.

en: Confirmation Request Lifetime
pl: Minimalny czas istnienia żądania potwierdzenia

en: The entered value %value is not a number.
pl: Wprowadzona wartość %value nie jest liczbą.

en: Hours must be smaller than 24.
pl: Godziny muszą być mniejsze niż 24.

en: Minutes must be smaller than 60.
pl: Minuty muszą być mniejsze niż 60.

en: The confirmation mail settings have been updated.
pl: Ustawienia emaila potwierdzającego zostały zaktualizowane.

en: A webform email address was confirmed.
pl: Adres email formularza został potwierdzony.

en: Node object of the webform for which an email was confirmed.
pl: Obiekt węzła formularza, dla którego e-mail został potwierdzony.

en: Confirmation mail settings
pl: Ustawienia e-maila potwierdzającego

en: The serial number of this webform submission.
pl: Numer seryjny tego zgłoszenia formularza

en: Deleting the only confirmation request email but still having some confirmation email(s) leads to unwanted behavior. Please delete all confirmation email(s) first.
pl: Usuwanie wyłącznie emaila z żądaniem potwierdzenia mającego jakieś emaile potwierdzające prowadzi do niepożądanych  zachowań. Należy najpierw usunąć wszystkie emaile potwierdzające.

en: Adding a confirmation email without having at least one confirmation request email leads to unwanted behavior. Please create a confirmation request email first.
pl: Dodawanie emaila potwierdzającego bez co najmniej jednego emaila z żądaniem potwierdzenia prowadzi do niepożądanych zachowań. Należy najpierw utworzyć e-mail z żądaniem potwierdzenia.

en: Specify the lifetime of confirmation requests before they get deleted automatically. That means, webform_confirm_email deletes it's internal data about the expired confirmation requests. To not delete any requests leave fields blank.
pl: Określ minimalny czas istnienia żądania potwierdzenia, zanim zostanie automatycznie usunięte. To oznacza, że webform_confirm_email usuwa wewnętrzne dane o wygasłych żądaniach potwierdzenia. Aby nie usuwać żadnych żądań potwierdzenia należy zostawić pola puste.

en: If checked then not only webform_confirm_email's internal data but also the submissions themselfs will be deleted. If unchecked, only webform_confirm_email's internal data will be deleted.
pl: Jeśli zaznaczone wówczas nie tylko wewnętrzne dane webform_confirm_email, ale również same zgłoszenia zostaną usunięte. Jeśli niezaznaczone, usunięte będą tylko wewnętrzne dane webform_confirm_email.

en: Only confirmed submissions
pl: Tylko potwierdzone zgłoszenia

en: Only unconfirmed submissions
pl: Tylko niepotwierdzone zgłoszenia

en: Filter for (un)confirmed submissions
pl: Filtr do (nie)potwierdzonych zgłoszeń

en: Download all submissions
pl: Pobierz wszystkie zgłoszenia

en: Download only confirmed submissions
pl: Pobierz tylko potwierdzone zgłoszenia

en: Download only unconfirmed submissions
pl: Pobierz tylko niepotwierdzone zgłoszenia

en: You can restrict the download to include only (un)confirmed submissions
pl: Możesz ograniczyć pobieranie tylko do (nie)potwierdzonych zgłoszeń

en: The URL in the email body generated by webform_confirm_email for the user to click and confirm his/her submissions.
pl: Adres URL w treści wiadomości generowany przez webform_confirm_email, który użytkownik musi kliknąć by potwierdzić swoje zgłoszenie.

en: Webform tokens related to the submission's URL.
pl: Wzorce formularza powiązane z adresem URL zgłoszenia.

en: Webform tokens related to the submission's Edit URL.
pl: Wzorce formularza powiązane z Edycją adresu URL zgłoszenia.

en: Webform submission ID
pl: ID zgłoszenia formularza

en: The webform submission ID.
pl: ID zgłoszenia formularza

en: The node ID where the webform belongs to.
pl: ID węzła zawartości, do którego należy formularz.

en: Submission timestamp
pl: Znacznik czasowy zgłoszenia

en: Time when the webform was submitted.
pl: Czas, w którym formularz został wysłany.

en: IP address of the submitter
pl: Adres IP zgłaszającego

en: The IP address of the submitter.
pl: Adres IP zgłaszającego.

en: The Drupal user.
pl: Użytkownik Drupala.

en: Submission is in draft mode
pl: Zgłoszenie jest w trybie szkicu.

en: True if webform is in draft mode.
pl: Prawda jeśli formularz jest w trybie szkicu.

en: The webform submission for which an email was confirmed.
pl: Zgłoszenie formularza, dla którego email został potwierdzony.
