Webform Confirm Email Address (7.x-2.5) - en to pt translation catalogue (38 entries)

en: Save configuration
pt: Salvar configurações

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Subject
pt: Assunto

en: Edit
pt: Editar

en: View
pt: Ver

en: mail
pt: e-mail

en: User
pt: Usuário

en: From
pt: De

en: Send
pt: Enviar

en: Table
pt: Tabela

en: Days
pt: Dias

en: Hours
pt: Horas

en: Results
pt: Resultados

en: Minutes
pt: Minutos

en: Submissions
pt: Submissões

en: Go back to the form
pt: Voltar para o formulário

en: Redirect URL
pt: URL para redirecionamento

en: IP address
pt: Endereço IP

en: E-mail to
pt: E-mail para

en: There are no submissions for this form. <a href="!url">View this form</a>.
pt: Não há submissões para este formulário. <a href="!url">Ver este formulário</a>.

en: Submissions for %user
pt: Submissões por %user

en: You may use special tokens in this field that will be replaced with dynamic values.
pt: Você pode usar tokens especiais neste campo, que serão substituídos por valores dinâmicos.

en: Webform submission
pt: Envio do webform

en: Error sending e-mail (from %from to %to).
pt: Ocorreu um erro ao enviar um e-mail (de %from para %to).

en: Serial number
pt: Número de série

en: Edit URL
pt: Editar URL

en: email@example.com
pt: email@exemplo.com.br

en: Your submissions
pt: Suas submissões

en: @sid (draft)
pt: @sid (rascunho)

en: Submission ID
pt: ID da submissão

en: Submission
pt: Submissão

en: All submissions
pt: Todas as submissões

en: Date submitted
pt: Data de envio

en: The unique indentifier for the webform submission.
pt: O identificador único para a submissão do webform.

en: The IP address that was used when submitting the webform.
pt: O endereço IP que foi utilizado ao enviar o webform.

en: The user that submitted the webform result.
pt: O usuário que enviou o resultado do formulário.

en: The serial number of this webform submission.
pt: O número de serie desta submissão do webform.
