Webform Countdown (7.x-1.0-beta3) - en to fr translation catalogue (15 entries)

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Width
fr: Largeur

en: Height
fr: Hauteur

en: Default value
fr: Valeur par défaut

en: The default value of the field.
fr: La valeur par défaut du champ.

en: Left Blank
fr: Laissé vide

en: User entered value
fr: Valeur saisie par l'utilisateur

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
fr: Rendre ce champ non-éditable. Utile pour fournir une valeur par défaut non modifiable.

en: Character
fr: Personnage

en: Word
fr: Mot

en: Resizable
fr: Redimensionnable

en: Leaving blank will use the default size.
fr: Si vous laissez vide, la dimension par défaut sera utilisée.

en: Make this field resizable by the user.
fr: Rendre ce champ redimensionnable par l'utilisateur.

en: Width of the textarea in columns. This property might not have a visual impact depending on the CSS of your site.
fr: Largeur de la zone de texte en colonnes. Cette propriété peut ne pas avoir d'impact visuel en fonction de la CSS de votre site.

en: Height of the textarea in rows.
fr: Hauteur de la zone de texte en nombre de ligne.
