Webform Countdown (7.x-1.0-beta4) - en to uk translation catalogue (20 entries)

en: Type
uk: Тип

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Message
uk: Повідомлення

en: Width
uk: Ширина

en: Height
uk: Висота

en: Maximum
uk: Максимум

en: Webform
uk: Вебформа

en: Default value
uk: Базове значення

en: The default value of the field.
uk: Базове значення цього поля

en: Left Blank
uk: Залишено порожнім

en: User entered value
uk: Значення, що вводиться користувачем

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
uk: Зробити це поле незмінним. Корисне для установки незмінного значення за замовчуванням.

en: Character
uk: Символ

en: Countdown
uk: Зворотний відлік

en: Word
uk: Слово

en: Resizable
uk: Змінний розмір

en: Leaving blank will use the default size.
uk: Якщо не заповнювати, буде використано базовий розмір.

en: Make this field resizable by the user.
uk: Користувач може змінювати розмір поля

en: Width of the textarea in columns. This property might not have a visual impact depending on the CSS of your site.
uk: Ширина текстової області в стовпчиках. Ця властивість може не враховуватися, залежно від налаштувань CSS вашого сайту.

en: Height of the textarea in rows.
uk: Висота текстової області в рядках
