Webform Countdown (7.x-1.0-beta5) - en to ja translation catalogue (16 entries)

en: Type
ja: タイプ

en: Disabled
ja: 無効

en: Message
ja: メッセージ

en: Width
ja: 幅

en: Height
ja: 高さ

en: Maximum
ja: 最大

en: Webform
ja: ウェブフォーム

en: Default value
ja: デフォルト値

en: The default value of the field.
ja: フィールドのデフォルト値。

en: Left Blank
ja: 無回答

en: User entered value
ja: ユーザーが入力した値

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
ja: このフィールドを編集できなくします。変更できないデフォルトの値を設定するのに役立ちます。

en: Word
ja: 単語

en: Resizable
ja: リサイズ可

en: Leaving blank will use the default size.
ja: 空欄にするとデフォルトのサイズを使用します。

en: Make this field resizable by the user.
ja: このフィールドのサイズをユーザーが変更できるようにします。
