Webform Countdown (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (16 entries)

en: Type
it: Tipo

en: Disabled
it: Disattivato

en: Message
it: Messaggio

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: Maximum
it: Massimo

en: Default value
it: Valore predefinito

en: The default value of the field.
it: Valore predefinito.

en: Left Blank
it: Lasciato in bianco

en: User entered value
it: L'utente ha inserito i valori

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
it: Rendi questo campo non modificabile. Utile per settare un valore di default non modificabile.

en: Average submission length in words (ex blanks)
it: Lunghezza media inserimento in n.parole (esclusi spazi)

en: Resizable
it: Ridimensionabile

en: Leaving blank will use the default size.
it: Lasciandolo vuoto verrà usata la dimensione predefinita.

en: Make this field resizable by the user.
it: Rendere questo campo ridimensionabile dall'utente.

en: Placeholder
it: Segnalibro
