Webform Countdown (7.x-1.0-beta3) - en to pt translation catalogue (16 entries)

en: Type
pt: Tipo

en: Disabled
pt: Desativado

en: Message
pt: Mensagem

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: Maximum
pt: Máximo

en: Default value
pt: Valor padrão

en: The default value of the field.
pt: O valor padrão do campo.

en: Left Blank
pt: Deixado em branco

en: User entered value
pt: Valor inserido pelo usuário

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
pt: Tornar este campo não-editável. Útil para configurar um valor padrão intercambiável.

en: Character
pt: Caractere

en: Countdown
pt: Contador

en: Resizable
pt: Redimensionável

en: Leaving blank will use the default size.
pt: Ao deixar em branco será utilizado o tamanho padrão.

en: Make this field resizable by the user.
pt: Tornar este campo redimensionável pelo usuário.
