Webform Countdown (7.x-2.0) - en to pt translation catalogue (18 entries)

en: Type
pt: Tipo

en: Disabled
pt: Desativado

en: Message
pt: Mensagem

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: Maximum
pt: Máximo

en: Webform
pt: Formulário

en: Default value
pt: Valor predefinido

en: The default value of the field.
pt: O valor predefinido do campo.

en: Left Blank
pt: Deixado em branco

en: User entered value
pt: Valor inserido pelo utilizador

en: Character
pt: Caracter

en: Countdown
pt: Contagem decrescente

en: Word
pt: Palavra

en: Resizable
pt: Redimensionável

en: Leaving blank will use the default size.
pt: Deixar em branco para usar o tamanho predefinido.

en: Make this field resizable by the user.
pt: Tornar este campo redimensionável pelo utilizador.

en: Placeholder
pt: Espaço reservado
