Webform Dragndrop (7.x-1.0) - en to fi translation catalogue (24 entries)

en: Remove
fi: Poista

en: Name
fi: Nimi

en: Archives
fi: Arkistot

en: Configuration
fi: Asetukset

en: Documents
fi: Dokumentit

en: Allowed file extensions
fi: Sallitut tiedostopäätteet

en: Webform
fi: Verkkolomake

en: Left Blank
fi: Jätetty vastaamatta

en: User uploaded file
fi: Käyttäjän lataama tiedosto

en: Average uploaded file size
fi: Keskimääräinen ladattujen tiedostojen koko

en: Filesize (KB)
fi: Tiedostokoko (kt)

en: Progress indicator
fi: Edistymisentunnistin

en: Bar with progress meter
fi: Palkki edistymisentunnistimella

en: Upload destination
fi: Tallennuskohde

en: The throbber display does not show the status of uploads but takes up less space. The progress bar is helpful for monitoring progress on large uploads.
fi: Throbber-näkymä ei näytä tiedostojen latauksen tilaa mutta vie vähemmän tilaa ruudulla. Latauspalkki on hyödyllinen seurattaessa suurien tiedostolatauksien etenemistä.

en: Enter the max file size a user may upload such as 2 MB or 800 KB. Your server has a max upload size of @size.
fi: Syötä enimmäistiedostokoko jonka käyttäjä voi tallentaa, esim. 2 MB tai 800 KB. Palvelimesi enimmäistiedostokoko on @size.

en: Private file storage has significantly more overhead than public files, but restricts file access to users who can view submissions.
fi: Yksityisen tiedostotallennuksen lisäkuormitus on merkittävästi suurempi kuin julkisten tiedostojen, mutta se rajaa pääsyn tiedostoihin vain käyttäjille jotka voivat tarkastella vastauksia.

en: Upload directory
fi: Tallennushakemisto

en: You may optionally specify a sub-directory to store your files.
fi: Voit tarvittaessa myös määrittää alihakemiston johon tiedostot tallennetaan.

en: Max upload size
fi: Suurin latauskoko

en: Web images
fi: Verkkokuvat

en: Desktop images
fi: Paikalliset kuvat

en: Additional extensions
fi: Lisälaajennukset

en: Enter a list of additional file extensions for this upload field, separated by commas.<br /> Entered extensions will be appended to checked items above.
fi: Syötä pilkuin eroteltuna lista sallituista lisätiedostopäätteistä tälle latauskentälle.<br />Syötetyt tiedostopäätteet lisätään kuhunkin yllä valittuun kohteeseen.
