Webform Dragndrop (7.x-1.1) - en to tr translation catalogue (15 entries)

en: Remove
tr: Kaldır

en: Name
tr: İsim

en: Archives
tr: Arşivler

en: Media
tr: Medya

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: Documents
tr: Belgeler

en: Allowed file extensions
tr: İzin verilen dosya uzantıları

en: Left Blank
tr: Sol Boşluk

en: Average uploaded file size
tr: Yüklenen dosyaların ortalama boyutu

en: Progress indicator
tr: İlerleme göstergesi

en: Bar with progress meter
tr: İlerleme çubuğu

en: Throbber
tr: İlerleme simgesi

en: Upload destination
tr: Yükleme adresi

en: The throbber display does not show the status of uploads but takes up less space. The progress bar is helpful for monitoring progress on large uploads.
tr: İlerleme simgesi yüklemenin durumunu göstermez ama daha az yer kaplar. İlerleme çubuğu ise büyük boyutlu dosyaların yüklenmesini izlemek için kullanılır.

en: Upload directory
tr: Karşıya yükleme dizini
