Webform Dragndrop (7.x-1.2) - en to hr translation catalogue (9 entries)

en: Remove
hr: Ukloni

en: Name
hr: Naziv

en: Media
hr: Mediji

en: Configuration
hr: Postavke

en: Allowed file extensions
hr: Dopušteni nastavci datoteka

en: Progress indicator
hr: Pokazivač napretka

en: Bar with progress meter
hr: Traka s mjerilom napretka

en: Upload destination
hr: Odredište otpreme

en: The throbber display does not show the status of uploads but takes up less space. The progress bar is helpful for monitoring progress on large uploads.
hr: Throbber ne prikazuje status otpreme ali zauzima manje prostora. Traka ""napretka je od pomoći pri nadzoru otpreme većih datoteka.
