Webform Dragndrop (7.x-1.2) - en to ja translation catalogue (18 entries)

en: Remove
ja: 削除

en: Name
ja: 名前

en: Archives
ja: アーカイブ

en: Media
ja: メディア

en: Configuration
ja: 環境設定

en: Documents
ja: ドキュメント

en: Allowed file extensions
ja: 許可されている拡張子

en: Webform
ja: ウェブフォーム

en: Left Blank
ja: 無回答

en: User uploaded file
ja: ユーザーがアップロードしたファイル

en: Average uploaded file size
ja: アップロードファイルのサイズの平均

en: Filesize (KB)
ja: ファイルサイズ（KB）

en: Progress indicator
ja: 進捗状況の表示

en: Bar with progress meter
ja: メーターつき進捗バー

en: Throbber
ja: アニメーションアイコン

en: Upload destination
ja: アップロード先

en: The throbber display does not show the status of uploads but takes up less space. The progress bar is helpful for monitoring progress on large uploads.
ja: アニメーションアイコンはアップロードの進捗状況を表示しませんが、わずかなスペースしか使いません。進捗バーは大きなファイルのアップロード状況を知るのに役立ちます。

en: Upload directory
ja: アップロードディレクトリ
