Webform Dragndrop (7.x-1.2) - en to it translation catalogue (16 entries)

en: Remove
it: Elimina

en: Name
it: Nome

en: Archives
it: Archivi

en: Configuration
it: Configurazione

en: Documents
it: Documenti

en: Allowed file extensions
it: Estensioni file consentite

en: Left Blank
it: Lasciato in bianco

en: User uploaded file
it: File caricato dall'utente

en: Average uploaded file size
it: Dimensione media dei file caricati

en: Filesize (KB)
it: Dimensione (KB)

en: Progress indicator
it: Indicatore di avanzamento

en: Bar with progress meter
it: Barra di avanzamento

en: Throbber
it: Icona di caricamento

en: Upload destination
it: Destinazione file caricati

en: The throbber display does not show the status of uploads but takes up less space. The progress bar is helpful for monitoring progress on large uploads.
it: L'icona di caricamento non visualizza lo stato del caricamento ma occupa meno spazio. La barra di avanzamento è utile per monitorare il caricamento di file di grandi dimensioni.

en: Upload directory
it: Cartella di caricamento
