Webform HTML Textarea (7.x-1.2) - en to uk translation catalogue (15 entries)

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Width
uk: Ширина

en: Height
uk: Висота

en: Webform
uk: Вебформа

en: Default value
uk: Базове значення

en: The default value of the field.
uk: Базове значення цього поля

en: Left Blank
uk: Залишено порожнім

en: User entered value
uk: Значення, що вводиться користувачем

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
uk: Зробити це поле незмінним. Корисне для установки незмінного значення за замовчуванням.

en: Average submission length in words (ex blanks)
uk: Середня довжина надсилання у словах (викл. порожні)

en: Resizable
uk: Змінний розмір

en: Leaving blank will use the default size.
uk: Якщо не заповнювати, буде використано базовий розмір.

en: Make this field resizable by the user.
uk: Користувач може змінювати розмір поля

en: Width of the textarea.
uk: Ширина текстової області.

en: Height of the textarea.
uk: Висота текстової області.
