Webform HTML Textarea (7.x-1.3) - en to ja translation catalogue (15 entries)

en: Disabled
ja: 無効

en: Width
ja: 幅

en: Height
ja: 高さ

en: Webform
ja: ウェブフォーム

en: Default value
ja: デフォルト値

en: The default value of the field.
ja: フィールドのデフォルト値。

en: Left Blank
ja: 無回答

en: User entered value
ja: ユーザーが入力した値

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
ja: このフィールドを編集できなくします。変更できないデフォルトの値を設定するのに役立ちます。

en: Average submission length in words (ex blanks)
ja: 送信内容に含まれる平均単語数（空白を除く）

en: Resizable
ja: リサイズ可

en: Leaving blank will use the default size.
ja: 空欄にするとデフォルトのサイズを使用します。

en: Make this field resizable by the user.
ja: このフィールドのサイズをユーザーが変更できるようにします。

en: Width of the textarea.
ja: テキストエリアの幅。

en: Height of the textarea.
ja: テキストエリアの高さ。
