Webform Mailchimp (7.x-2.0-beta1) - en to it translation catalogue (6 entries)

en: Left Blank
it: Lasciato in bianco

en: User entered value
it: L'utente ha inserito i valori

en: User email as default
it: Email dell'utente come valore predefinito

en: Set the default value of this field to the user email, if he/she is logged in.
it: Imposta il valore predefinito di questo campo all'indirizzo email, se registrato.

en: Average submission length in words (ex blanks)
it: Lunghezza media inserimento in n.parole (esclusi spazi)

en: %value is not a valid email address.
it: %value non è un indirizzo email valido.
