Webform Matrix Component (7.x-3.4) - en to da translation catalogue (21 entries)

en: Title
da: Titel

en: Date
da: Dato

en: Multiple
da: Flere

en: Label
da: Etiket

en: Textfield
da: Tekstfelt

en: Start Date
da: Startdato

en: End Date
da: Slutdato

en: Configuration
da: Indstillinger

en: Option
da: Valgmulighed

en: Maxlength
da: Maksimal længde

en: Webform
da: Webformular

en: Mandatory
da: Påkrævet

en: Left Blank
da: Tomme

en: User entered value
da: Indtastet af bruger

en: Options within the select list must be unique. The following keys have been used multiple times:
da: Valgmuligheder i en rulleliste skal være unikke. De følgende værdier er blevet brugt flere gange:

en: Every option must have a key specified. Specify each option as "safe_key|Some readable option".
da: Hver valgmulighed skal have en tilhørende nøgle. Angiv hver valgmulighed som "noegle|Læsbar valgmulighed".

en: Option keys must be less than 128 characters. The following keys exceed this limit:
da: Nøgler skal være på mindre en 128 tegn. De følgende nøgler overskrider denne grænse:

en: The earliest date that may be entered into the field.
da: Den tidligste dato som kan indtastes i feltet.

en: Accepts any date in any <a href="http://www.gnu.org/software/tar/manual/html_chapter/Date-input-formats.html">GNU Date Input Format</a>.
da: Accepter alle datoer på <a href="http://www.gnu.org/software/tar/manual/html_chapter/Date-input-formats.html">GNU Date Input</a>-formatet.

en: The latest date that may be entered into the field.
da: Den seneste dato som kan indtastes i feltet.

en: @name field is required.
da: Feltet @name er påkrævet.
