Webform Matrix Component (7.x-3.2) - en to pl translation catalogue (21 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Date
pl: Data

en: Multiple
pl: Wielokrotny

en: Label
pl: Etykieta

en: Textfield
pl: Pole tekstowe

en: Start Date
pl: Data początkowa

en: End Date
pl: Data końcowa

en: Configuration
pl: Konfiguracja

en: Option
pl: Opcja

en: Maxlength
pl: Maksymalna długość

en: Webform
pl: Formularz

en: Mandatory
pl: Wymagane

en: Left Blank
pl: Zostaw puste

en: User entered value
pl: Użytkownik podał wartość

en: Options within the select list must be unique. The following keys have been used multiple times:
pl: Opcje w obrębie listy wyboru muszą być unikalne. Poniższe klucze używane są wielokrotnie:

en: Every option must have a key specified. Specify each option as "safe_key|Some readable option".
pl: Każda opcja musi mieć określony klucz. Określ każdą opcję jako "bezpieczny_klucz|Jakaś czytelna opcja".

en: Option keys must be less than 128 characters. The following keys exceed this limit:
pl: Klucze opcji muszą mieć mniej niż 128 znaków. Klucze, które przekraczają ten limit, to:

en: The earliest date that may be entered into the field.
pl: Najwcześniejsza data, która może zostać wprowadzona w polu.

en: Accepts any date in any <a href="http://www.gnu.org/software/tar/manual/html_chapter/Date-input-formats.html">GNU Date Input Format</a>.
pl: Akceptuje datę w dowolnym <a href="http://www.gnu.org/software/tar/manual/html_chapter/Date-input-formats.html">formacie daty GNU</a>.

en: The latest date that may be entered into the field.
pl: Najnowsza data jaka może być wprowadzona w polu.

en: @name field is required.
pl: Pole @name jest wymagane.
