Webform Matrix Component (7.x-4.0) - en to fi translation catalogue (21 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Multiple
fi: Monivalinta

en: Label
fi: Tunnus

en: Textfield
fi: Tekstikenttä

en: Start Date
fi: Alkamispäivä

en: End Date
fi: Päättymispäivä

en: Configuration
fi: Asetukset

en: Option
fi: Vaihtoehto

en: Maxlength
fi: Enimmäispituus

en: Webform
fi: Verkkolomake

en: Mandatory
fi: Pakollinen

en: Left Blank
fi: Jätetty vastaamatta

en: User entered value
fi: Käyttäjän antama arvo

en: Options within the select list must be unique. The following keys have been used multiple times:
fi: Tässä listassa listattujen vaihtoehtojen on oltava yksilöllisiä. Seuraavia arvoja on käytetty useamman kerran:

en: Every option must have a key specified. Specify each option as "safe_key|Some readable option".
fi: Jokaisella vaihtoehdolla on oltava avain. Syötä vaihtoehdot muodossa "avain|Luettava vaihtoehto".

en: Option keys must be less than 128 characters. The following keys exceed this limit:
fi: Vaihtoehtojen avainten on oltava alle 128 merkkiä pitkiä. Seuraavat avaimet ylittävät tämän rajoituksen:

en: The earliest date that may be entered into the field.
fi: Aikaisin mahdollinen päivämäärä.

en: Accepts any date in any <a href="http://www.gnu.org/software/tar/manual/html_chapter/Date-input-formats.html">GNU Date Input Format</a>.
fi: Hyväksyy päivämäärän missä tahansa <a href="http://www.gnu.org/software/tar/manual/html_chapter/Date-input-formats.html">GNU-päivämäärämuodossa</a>.

en: The latest date that may be entered into the field.
fi: Myöhäisin mahdollinen päivämäärä joka kenttään voidaan syöttää.

en: @name field is required.
fi: @name kenttä on pakollinen.
