Webform Matrix Component (7.x-4.15) - en to vi translation catalogue (15 entries)

en: Title
vi: Tiêu đề

en: Date
vi: Ngày tháng

en: Multiple
vi: Nhiều

en: Label
vi: Nhãn

en: Textfield
vi: Trường văn bản

en: Start Date
vi: Ngày bắt đầu

en: End Date
vi: Ngày kết thúc

en: Configuration
vi: Cấu hình

en: Option
vi: Tùy chọn

en: Maxlength
vi: Độ dài tối đa

en: Mandatory
vi: Bắt buộc

en: Select
vi: Chọn

en: The earliest date that may be entered into the field.
vi: Giá trị ngày nhỏ nhất được phép.

en: Accepts any date in any <a href="http://www.gnu.org/software/tar/manual/html_chapter/Date-input-formats.html">GNU Date Input Format</a>.
vi: Chấp nhận các giá trị ngày tháng theo <a href="http://www.gnu.org/software/tar/manual/html_chapter/Date-input-formats.html">Định dạng ngày tháng  GNU</a>.

en: The latest date that may be entered into the field.
vi: Giá trị ngày lớn nhất được phép.
