Webform Matrix Component (7.x-4.18) - en to nl translation catalogue (21 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Date
nl: Datum

en: Multiple
nl: Meerdere

en: Textfield
nl: Tekstveld

en: Start Date
nl: Begindatum

en: End Date
nl: Einddatum

en: Configuration
nl: Instellingen

en: Option
nl: Optie

en: Maxlength
nl: Maximale lengte

en: Webform
nl: Formulier

en: Mandatory
nl: Verplicht

en: Left Blank
nl: Leeg gelaten

en: User entered value
nl: Gebruiker vulde de volgende waarde in

en: Select
nl: Selecteren

en: Options within the select list must be unique. The following keys have been used multiple times:
nl: Opties in de selectielijst moeten uniek zijn. De volgende sleutelwaarden zijn meerdere keren gebruikt:

en: Every option must have a key specified. Specify each option as "safe_key|Some readable option".
nl: Elke optie moet een sleutel hebben. Specificeer elke optie als "veilige_sleutel|Een leesbare optie".

en: Option keys must be less than 128 characters. The following keys exceed this limit:
nl: Optiesleutels mogen niet langer zijn dan 128 tekens. De volgende sleutels overschrijden deze limiet:

en: The earliest date that may be entered into the field.
nl: De vroegste datum die ingevoerd mag worden in het veld.

en: Accepts any date in any <a href="http://www.gnu.org/software/tar/manual/html_chapter/Date-input-formats.html">GNU Date Input Format</a>.
nl: Accepteert iedere datum in elk <a href="http://www.gnu.org/software/tar/manual/html_chapter/Date-input-formats.html">GNU Date Input Format</a>.

en: The latest date that may be entered into the field.
nl: De uiterste datum die ingevoerd mag worden in het veld.

en: @name field is required.
nl: @name is een verplicht veld.
