Webform Matrix Component (7.x-4.27) - en to tr translation catalogue (17 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Date
tr: Tarih

en: Multiple
tr: Çoklu

en: Label
tr: Etiket

en: Textfield
tr: Metin alanı

en: Start Date
tr: Başlangıç Tarihi

en: End Date
tr: Bitiş Tarihi

en: Calendar
tr: Takvim

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: Rows
tr: Satırlar

en: Option
tr: Seçenek

en: Maxlength
tr: Maksimum uzunluk

en: Mandatory
tr: Zorunlu

en: Left Blank
tr: Sol Boşluk

en: User entered value
tr: Girilen değer

en: Select
tr: Seç

en: @name field is required.
tr: @name alanı zorunludur.
