Webform Matrix Component (7.x-4.28) - en to pt translation catalogue (22 entries)

en: Title
pt: Título

en: Date
pt: Data

en: Multiple
pt: Múltiplo

en: Label
pt: Etiqueta

en: Textfield
pt: Campo de texto

en: Default Value
pt: Valor Predefinido

en: Start Date
pt: Data de Início

en: End Date
pt: Data de Fim

en: Calendar
pt: Calendário

en: Configuration
pt: Configuração

en: Rows
pt: Linhas

en: Option
pt: Opção

en: Maxlength
pt: Tamanho máximo

en: Webform
pt: Formulário

en: Mandatory
pt: Obrigatório

en: Left Blank
pt: Deixado em branco

en: User entered value
pt: Valor inserido pelo utilizador

en: Select
pt: Selecionar

en: Textarea
pt: Área de texto

en: Every option must have a key specified. Specify each option as "safe_key|Some readable option".
pt: Cada opção tem de ter uma chave específica. Especifique cada opção como "safe_key|Some readable option".

en: Option keys must be less than 128 characters. The following keys exceed this limit:
pt: Chaves de opção têm de ter menos de 128 caracteres. As seguintes chaves excedem este limite:

en: @name field is required.
pt: O campo @name é obrigatório.
