Webform Multiple File Upload (7.x-1.4) - en to hr translation catalogue (12 entries)

en: Delete
hr: Ukloni

en: Remove
hr: Ukloni

en: Types
hr: Vrste

en: Category
hr: Kategorija

en: Name
hr: Naziv

en: Width
hr: Širina

en: Media
hr: Mediji

en: Unlimited
hr: Neograničeno

en: Progress indicator
hr: Pokazivač napretka

en: Bar with progress meter
hr: Traka s mjerilom napretka

en: Upload destination
hr: Odredište otpreme

en: The throbber display does not show the status of uploads but takes up less space. The progress bar is helpful for monitoring progress on large uploads.
hr: Throbber ne prikazuje status otpreme ali zauzima manje prostora. Traka ""napretka je od pomoći pri nadzoru otpreme većih datoteka.
