Webform Multiple File Upload (7.x-1.4) - en to id translation catalogue (15 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Remove
id: Hapus

en: Types
id: Jenis-jenis

en: Category
id: Kategori

en: Name
id: Nama

en: Archives
id: Arsip

en: Width
id: Lebar

en: Unlimited
id: Tak terbatas

en: Transliteration
id: Menterjemahkan

en: Progress indicator
id: Indikator kemajuan

en: Bar with progress meter
id: Bar dengan meteran kemajuan

en: Throbber
id: Pendenyut

en: Upload destination
id: Tujuan unggahan

en: The throbber display does not show the status of uploads but takes up less space. The progress bar is helpful for monitoring progress on large uploads.
id: Tampilan throbber tidak menunjukkan status unggah namun membutuhkan sedikit ruang. Bar kemajuan sangat membantu untuk memantau kemajuan pada unggah besar.

en: Upload directory
id: Direktori unggahan
