Webform Multiple File Upload (7.x-1.4) - en to ro translation catalogue (22 entries)

en: Delete
ro: Șterge

en: Remove
ro: Elimină

en: Types
ro: Tipuri

en: Category
ro: Categorie

en: Name
ro: Nume

en: Archives
ro: Arhive

en: Width
ro: Lățime

en: Unlimited
ro: Nelimitat

en: Transliteration
ro: Transilterație

en: Documents
ro: Documente

en: Left Blank
ro: Lăsat gol

en: Web Images
ro: Imagini WEB

en: Desktop Images
ro: Imagini din calculator

en: Additional Extensions
ro: Extensii adiţionale

en: Enter a list of additional file extensions for this upload field, seperated by commas.<br /> Entered extensions will be appended to checked items above.
ro: Introduceţi o listă cu extensii de fişiere adiţionale pentru acest cîmp de încărcare separate prin virgulă.<br /> Extensiile introduse vor fi adăugate elementelor selectate mai sus.

en: Max Upload Size
ro: Mărimea max. la încărcare

en: Enter the max file size a user may upload (in KB).
ro: Introduceţi mărimea maximă a fişierului pe care utilizatorul o poate încarca în KB.

en: Progress indicator
ro: Indicator progres

en: Bar with progress meter
ro: Bară cu indicator de progres

en: Upload destination
ro: Destinația încărcării

en: The throbber display does not show the status of uploads but takes up less space. The progress bar is helpful for monitoring progress on large uploads.
ro: Afișarea throbber-ului nu arată starea încărcărilor dar ocupă mai puțin loc. Bara de progres este folositoare pentru a monitoriza progresul pentru încărcări mari.

en: Upload directory
ro: Directorul în care sunt stocate încărcările
