Webform Multiple File Upload (7.x-1.5) - en to da translation catalogue (35 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Remove
da: Fjern

en: Types
da: Typer

en: Category
da: Kategori

en: Name
da: Navn

en: Archives
da: Arkiver

en: Width
da: Bredde

en: Unlimited
da: Ubegrænset

en: Transliteration
da: Translitteration

en: Documents
da: Dokumenter

en: Webform
da: Webformular

en: Left Blank
da: Tomme

en: Web Images
da: Web-billeder

en: Desktop Images
da: Skrivebordsbilleder

en: Additional Extensions
da: Yderligere filendelser

en: Enter a list of additional file extensions for this upload field, seperated by commas.<br /> Entered extensions will be appended to checked items above.
da: Indtast en liste over yderligere filendelser for dette upload-felt adskilt af kommaer. De indtastede endelser tilføjes til de markerede elementer ovenfor.

en: Max Upload Size
da: Maksimal uploadstørrelse

en: Enter the max file size a user may upload (in KB).
da: Indtast den maksimale filstørrelse en bruge må uploade (i kB).

en: Files with the '%ext' extension are not allowed, please upload a file with a %exts extension.
da: Filer med endelsen '%ext' er ikke tilladt, upload venligst en fil med en %exts-endelse.

en: The file '%filename' is too large (%filesize KB). Please upload a file %maxsize KB or smaller.
da: Filen '%filename' er for stor (%filesize kB). Upload venligst en fil på %maxsize kB eller mindre.

en: The uploaded file was unable to be saved. The destination directory does not exist.
da: Den uploadede fil kunne ikke gemmes. Destinationsmappen eksisterer ikke.

en: User uploaded file
da: Fil uploadet af bruger

en: Average uploaded file size
da: Gennemsnitlig størrelse af uploadede filer

en: KB
da: kB

en: Leaving blank will use the default size.
da: Lad feltet stå tomt for at bruge standardstørrelsen.

en: Width of the file field.
da: Bredden af filfeltet.

en: %field field is required.
da: Feltet %field er påkrævet.

en: Filesize (KB)
da: Filstørrelse (kB)

en: Progress indicator
da: Fremdriftsindikator

en: Bar with progress meter
da: Bjælke med fremdriftsmåler

en: Upload destination
da: Uploadmappe

en: Max upload size must be a number in KB.
da: Den maksimale upload-størrelse skal være et tal i KB.

en: The save directory %directory is not valid.
da: Mappen %directory er ikke gyldig.

en: The throbber display does not show the status of uploads but takes up less space. The progress bar is helpful for monitoring progress on large uploads.
da: Throbber-visningen viser ikke status for uploads, men bruger mindre plads. Statuslinjen er nyttig til at overvåge store uploads.

en: Upload directory
da: Upload-mappe
