Webform Multiple File Upload (7.x-1.5) - en to fi translation catalogue (39 entries)

en: Delete
fi: Poista

en: Remove
fi: Poista

en: Types
fi: Tyypit

en: Category
fi: Kategoria

en: Name
fi: Nimi

en: Archives
fi: Arkistot

en: Width
fi: Leveys

en: Unlimited
fi: Rajoittamaton

en: Transliteration
fi: Transliteraatio

en: Documents
fi: Dokumentit

en: Webform
fi: Verkkolomake

en: Left Blank
fi: Jätetty vastaamatta

en: Web Images
fi: Web-kuvat

en: Desktop Images
fi: Työpöytäkuvat

en: Additional Extensions
fi: Muut tiedostopäätteet

en: Enter a list of additional file extensions for this upload field, seperated by commas.<br /> Entered extensions will be appended to checked items above.
fi: Syötä lista muista tiedostopäätteistä tälle latauskentälle. Erottele pilkuin.<br />Syötetyt tiedostopäätteet lisätään valittuihin kohtiin ylempänä.

en: Max Upload Size
fi: Latauksen enimmäiskoko

en: Enter the max file size a user may upload (in KB).
fi: Syötä kilotavuissa tiedoston enimmäiskoko, jonka käyttäjä voi ladata.

en: Files with the '%ext' extension are not allowed, please upload a file with a %exts extension.
fi: '%ext'-päätteiset tiedostot eivät ole sallittuja. Lataa tiedosto %exts-muotoisena.

en: The file '%filename' is too large (%filesize KB). Please upload a file %maxsize KB or smaller.
fi: Tiedosto '%filename' on liian iso (%filesize kt). Lataa tiedosto enimmäiskooltaan %maxsize kilotavuisena tai pienempänä.

en: The uploaded file was unable to be saved. The destination directory does not exist.
fi: Ladattua tiedostoa ei voitu tallentaa. Kohdekansiota ei ole.

en: User uploaded file
fi: Käyttäjän lataama tiedosto

en: Average uploaded file size
fi: Keskimääräinen ladattujen tiedostojen koko

en: KB
fi: Kt

en: Leaving blank will use the default size.
fi: Jos kenttä on tyhjä, käytetään oletusarvoista kokoa.

en: Width of the file field.
fi: Tiedostokentän leveys.

en: %field field is required.
fi: %field-kenttä on pakollinen.

en: Filesize (KB)
fi: Tiedostokoko (kt)

en: Progress indicator
fi: Edistymisentunnistin

en: Bar with progress meter
fi: Palkki edistymisentunnistimella

en: Upload destination
fi: Tallennuskohde

en: Download !filename
fi: Lataa !filename

en: Max upload size must be a number in KB.
fi: Suurin sallittu latauskoko on ilmoitettava numerona KB.

en: The save directory %directory is not valid.
fi: Tallennuskansio %directory ei kelpaa.

en: The throbber display does not show the status of uploads but takes up less space. The progress bar is helpful for monitoring progress on large uploads.
fi: Throbber-näkymä ei näytä tiedostojen latauksen tilaa mutta vie vähemmän tilaa ruudulla. Latauspalkki on hyödyllinen seurattaessa suurien tiedostolatauksien etenemistä.

en: Private file storage has significantly more overhead than public files, but restricts file access to users who can view submissions.
fi: Yksityisen tiedostotallennuksen lisäkuormitus on merkittävästi suurempi kuin julkisten tiedostojen, mutta se rajaa pääsyn tiedostoihin vain käyttäjille jotka voivat tarkastella vastauksia.

en: Upload directory
fi: Tallennushakemisto

en: You may optionally specify a sub-directory to store your files.
fi: Voit tarvittaessa myös määrittää alihakemiston johon tiedostot tallennetaan.

en: The save directory %directory could not be created. Check that the webform files directory is writable.
fi: Tallennushakemistoa %directory ei voitu luoda. Tarkista, että Webformin tiedostohakemisto on kirjoitettavissa.
