Webform Multiple File Upload (7.x-1.5) - en to hi translation catalogue (10 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Types
hi: प्रकार

en: Category
hi: वर्ग

en: Name
hi: नाम

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Media
hi: मीडिया

en: Unlimited
hi: अनिश्चित

en: KB
hi: किलो बाईट

en: The throbber display does not show the status of uploads but takes up less space. The progress bar is helpful for monitoring progress on large uploads.
hi: Throbber प्रदर्शन अपलोड की स्थिति नहीं दिखाता, लेकिन कम जगह लेता है. प्रोग्रेस बार उपयोगी है बड़े अपलोड  की प्रगति पर निगरानी के लिए.
