Webform Multiple File Upload (7.x-1.6) - en to sv translation catalogue (34 entries)

en: Delete
sv: Radera

en: Remove
sv: Ta bort

en: Types
sv: Typer

en: Category
sv: Kategori

en: Name
sv: Namn

en: Archives
sv: Arkiv

en: Width
sv: Bredd

en: Unlimited
sv: Obegränsad

en: Transliteration
sv: Omskrivning

en: Documents
sv: Dokument

en: Webform
sv: Webbformulär

en: Left Blank
sv: Lämnat tomt

en: Web Images
sv: Webbilder

en: Desktop Images
sv: Skrivbordsbilder

en: Additional Extensions
sv: Ytterligare filändelser

en: Enter a list of additional file extensions for this upload field, seperated by commas.<br /> Entered extensions will be appended to checked items above.
sv: Skriv in en lista med ytterligare filändelser för detta filuppladdningsfält, separerad med kommatecken.<br />Angivna ändelser kommer att läggas till de valda typerna ovan.

en: Max Upload Size
sv: Maximal uppladdningsstorlek

en: Enter the max file size a user may upload (in KB).
sv: Ange den maximala filstorleken som en användare får ladad upp (i KB).

en: Files with the '%ext' extension are not allowed, please upload a file with a %exts extension.
sv: Filer med ändelsen '%ext' är inte tillåtna. Välj en fil med följande ändelse: %exts.

en: The file '%filename' is too large (%filesize KB). Please upload a file %maxsize KB or smaller.
sv: Filen '%filename' är för stor (%filesize KB). Välj en fil som är %maxsize KB eller mindre.

en: The uploaded file was unable to be saved. The destination directory does not exist.
sv: Den uppladdade filen kunde inte sparas. Målkatalogen finns inte.

en: User uploaded file
sv: Fil uppladdad

en: Average uploaded file size
sv: Genomsnittlig storlek på uppladdade filer

en: KB
sv: kB

en: Leaving blank will use the default size.
sv: Om du inte fyller i detta används standardstorleken.

en: Width of the file field.
sv: Bredd på filfältet.

en: %field field is required.
sv: Fältet %field är obligatoriskt.

en: Filesize (KB)
sv: Filstorlek (KB)

en: Progress indicator
sv: Förloppsindikator

en: Bar with progress meter
sv: Stapel med förloppsindikator

en: Throbber
sv: Laddningsindikator

en: Upload destination
sv: Destination för uppladdning

en: The throbber display does not show the status of uploads but takes up less space. The progress bar is helpful for monitoring progress on large uploads.
sv: Laddningsindikatorn visar inte statusen för uppladdningen men tar upp mindre plats. Förloppsindikatorn är till hjälp för att se hur långt man kommit med stora uppladdningar.

en: Upload directory
sv: Uppladdningskatalog
