Webform Multiple File Upload (7.x-1.6) - en to tr translation catalogue (26 entries)

en: Delete
tr: Sil

en: Remove
tr: Kaldır

en: Types
tr: Tipler

en: Category
tr: Kategori

en: Name
tr: İsim

en: Archives
tr: Arşivler

en: Width
tr: Genişlik

en: Media
tr: Medya

en: Unlimited
tr: Sınırsız

en: Transliteration
tr: Harf çevirisi

en: Documents
tr: Belgeler

en: Left Blank
tr: Sol Boşluk

en: Web Images
tr: Web Resimleri

en: Additional Extensions
tr: Ek uzantılar

en: Max Upload Size
tr: Maksimum Dosya Boyutu

en: Enter the max file size a user may upload (in KB).
tr: Bir kullanıcının yükleyebileceği maksimum dosya boyutu (KB cinsinden).

en: Files with the '%ext' extension are not allowed, please upload a file with a %exts extension.
tr: '%ext' uzantılı dosyalara izin verilmemektedir, lütfen %exts uzantılı bir dosya yükleyiniz.

en: The file '%filename' is too large (%filesize KB). Please upload a file %maxsize KB or smaller.
tr: '%filename' dosya boyutu çok büyük (%filesize KB). Lütfen %maxsize KB dan küçük dosya yükleyiniz.

en: Average uploaded file size
tr: Yüklenen dosyaların ortalama boyutu

en: %field field is required.
tr: %field alanı zorunludur.

en: Progress indicator
tr: İlerleme göstergesi

en: Bar with progress meter
tr: İlerleme çubuğu

en: Throbber
tr: İlerleme simgesi

en: Upload destination
tr: Yükleme adresi

en: The throbber display does not show the status of uploads but takes up less space. The progress bar is helpful for monitoring progress on large uploads.
tr: İlerleme simgesi yüklemenin durumunu göstermez ama daha az yer kaplar. İlerleme çubuğu ise büyük boyutlu dosyaların yüklenmesini izlemek için kullanılır.

en: Upload directory
tr: Karşıya yükleme dizini
