Webform Multiple File (7.x-1.0-beta1) - en to hr translation catalogue (10 entries)

en: Name
hr: Naziv

en: Media
hr: Mediji

en: Unlimited
hr: Neograničeno

en: Allowed file extensions
hr: Dopušteni nastavci datoteka

en: Number of values
hr: Broj vrijednosti

en: Progress indicator
hr: Pokazivač napretka

en: Bar with progress meter
hr: Traka s mjerilom napretka

en: Upload destination
hr: Odredište otpreme

en: Add a new file
hr: Dodaj novu datoteku

en: The throbber display does not show the status of uploads but takes up less space. The progress bar is helpful for monitoring progress on large uploads.
hr: Throbber ne prikazuje status otpreme ali zauzima manje prostora. Traka ""napretka je od pomoći pri nadzoru otpreme većih datoteka.
