Webform Multiple File (7.x-1.0-beta1) - en to nl translation catalogue (24 entries)

en: Name
nl: Naam

en: Archives
nl: Archieven

en: Unlimited
nl: Onbeperkt

en: Documents
nl: Documenten

en: Allowed file extensions
nl: Toegestane bestandsextensies

en: Webform
nl: Formulier

en: Left Blank
nl: Leeg gelaten

en: Average uploaded file size
nl: Gemiddelde grootte van geüploade bestanden

en: Number of values
nl: Aantal waardes

en: Filesize (KB)
nl: Bestandsgrootte (KB)

en: Progress indicator
nl: Voortgangsindicator

en: Bar with progress meter
nl: Balk met voortgangsmeter

en: Throbber
nl: Activiteitsindicator

en: Upload destination
nl: Uploadbestemming

en: Add a new file
nl: Bestand toevoegen

en: The throbber display does not show the status of uploads but takes up less space. The progress bar is helpful for monitoring progress on large uploads.
nl: De throbber-weergave toont niet de status van het uploaden maar neemt minder plaats in. De voortgangsbalk is nuttig om het verloop van omvangrijke uploads te bewaken.

en: Enter the max file size a user may upload such as 2 MB or 800 KB. Your server has a max upload size of @size.
nl: Geef de maximale bestandsgrootte op die de gebruiker mag uploaden, zoals bijv. 2 MB of 800 KB. De server staat maximaal @size toe.

en: Private file storage has significantly more overhead than public files, but restricts file access to users who can view submissions.
nl: Afgeschermde bestandsopslag geeft aanmerkelijk meer overhead dan openbare bestandsopslag, maar beperkt toegang tot bestanden tot gebruikers die inzendingen kunnen bekijken.

en: Upload directory
nl: Uploadmap

en: You may optionally specify a sub-directory to store your files.
nl: U mag een sub-map selecteren waarin bestanden worden opgeslagen.

en: Max upload size
nl: Maximale uploadgrootte

en: Web images
nl: Webafbeeldingen

en: Desktop images
nl: Bureaubladafbeeldingen

en: Additional extensions
nl: Extra extenties
