Webform multitext (7.x-1.0) - en to el translation catalogue (12 entries)

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Width
el: Πλάτος

en: Maxlength
el: Μέγιστο μήκος

en: Default value
el: Προεπιλεγμένη τιμή

en: The default value of the field.
el: Η προεπιλεγμένη τιμή του πεδίου.

en: Left Blank
el: Έμεινε κενό

en: User entered value
el: Ο χρήστης εισήγαγε την τιμή

en: Average submission length in words (ex blanks)
el: Μέσο μήκος υποβληθέντων στοιχείων σε λέξεις (πχ. κενά)

en: Leaving blank will use the default size.
el: Αν μείνει κενό, θα χρησιμοποιηθεί το προεπιλεγμένο μέγεθος.

en: Examples: $, #, -.
el: Παραδείγματα: $, #, -.

en: Examples: lb, kg, %.
el: Παραδείγματα: lb, kg, %.

en: Placeholder
el: Σύμβολο υποκατάστασης
