Webform multitext (7.x-1.0) - en to pl translation catalogue (16 entries)

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Width
pl: Szerokość

en: Maxlength
pl: Maksymalna długość

en: Webform
pl: Formularz

en: Default value
pl: Wartość domyślna

en: The default value of the field.
pl: Domyślna wartość pola.

en: Left Blank
pl: Zostaw puste

en: User entered value
pl: Użytkownik podał wartość

en: Average submission length in words (ex blanks)
pl: Średnia długość zgłoszenia w słowach (bez spacji)

en: Leaving blank will use the default size.
pl: Pozostaw puste, aby użyć domyślnego rozmiaru.

en: Examples: $, #, -.
pl: Przykłady: $, #, -.

en: Examples: lb, kg, %.
pl: Przykłady: lb, kg, %.

en: Placeholder
pl: Zaślepka

en: Unique
pl: Unikalne

en: Check that all entered values for this field are unique. The same value is not allowed to be used twice.
pl: Zaznacz jeżeli wszystkie wpisywane wartości dla tego pola są unikalne. Ta sama wartość nie może zostać użyta dwukrotnie.

en: The placeholder will be shown in the field until the user starts entering a value.
pl: Zaślepka zostanie wyświetlona w polu dopóki użytkownik nie zacznie wpisywać wartości.
