Webform multitext (7.x-1.0) - en to fi translation catalogue (16 entries)

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Width
fi: Leveys

en: Maxlength
fi: Enimmäispituus

en: Webform
fi: Verkkolomake

en: Default value
fi: Oletusarvo

en: The default value of the field.
fi: Kentän oletusarvo.

en: Left Blank
fi: Jätetty vastaamatta

en: User entered value
fi: Käyttäjän antama arvo

en: Average submission length in words (ex blanks)
fi: Vastausten keskimääräinen pituus (poisluettuna tyhjät)

en: Leaving blank will use the default size.
fi: Jos kenttä on tyhjä, käytetään oletusarvoista kokoa.

en: Examples: $, #, -.
fi: Esimerkit $, #, -.

en: Examples: lb, kg, %.
fi: Esimerkit lb, kg, %.

en: Placeholder
fi: Paikkamerkki

en: Unique
fi: Yksilöllinen

en: Check that all entered values for this field are unique. The same value is not allowed to be used twice.
fi: Tarkista että tähän kenttään syötetyt arvot ovat yksilöllisiä. Samaa arvoa ei saa käyttää kahdesti.

en: The placeholder will be shown in the field until the user starts entering a value.
fi: Paikkamerkki näytetään kentässä kunnes käyttäjä alkaa syöttää sille arvoa.
