Webform Options Markup (7.x-1.0-alpha2) - en to da translation catalogue (8 entries)

en: Multiple
da: Flere

en: Options
da: Valg

en: Webform
da: Webformular

en: Default value
da: Standardværdi

en: Check this option if the user should be allowed to choose multiple values.
da: Marker dette hvis du ønsker at brugeren skal kunne vælge flere værdier.

en: Options within the select list must be unique. The following keys have been used multiple times:
da: Valgmuligheder i en rulleliste skal være unikke. De følgende værdier er blevet brugt flere gange:

en: Option keys must be less than 128 characters. The following keys exceed this limit:
da: Nøgler skal være på mindre en 128 tegn. De følgende nøgler overskrider denne grænse:

en: The default value of the field identified by its key. For multiple selects use commas to separate multiple defaults.
da: Feltets standardværdi identificeret ved dets nøgle. Brug kommaer til at adskille standardværdier for valglister.
