Webform Options Markup (7.x-1.0) - en to cs translation catalogue (8 entries)

en: Multiple
cs: Vícenásobná

en: Options
cs: Možnosti

en: Default value
cs: Výchozí hodnota

en: Check this option if the user should be allowed to choose multiple values.
cs: Zaškrtněte, pokud má mít uživatel možnost vybrat více hodnot.

en: Options within the select list must be unique. The following keys have been used multiple times:
cs: Možnosti v rozbalovacím seznamu musí být unikátní. Následující klíče byly použity opakovaně:

en: Randomize options
cs: Zamíchat možnosti

en: Randomizes the order of the options when they are displayed in the form.
cs: Náhodně změní pořadí možností pro zobrazení ve formuláři.

en: Option keys must be less than 128 characters. The following keys exceed this limit:
cs: Klíče voleb mohou mít nanejvýš 128 znaků. Následující klíče překračují povolený limit:
