Webform Options Markup (7.x-2.0) - en to pl translation catalogue (12 entries)

en: view
pl: przeglądaj

en: Multiple
pl: Wielokrotny

en: Options
pl: Opcje

en: Webform
pl: Formularz

en: Default value
pl: Wartość domyślna

en: Check this option if the user should be allowed to choose multiple values.
pl: Zaznacz tę opcję, jeśli użytkownik powinien mieć możliwość wyboru wielu wartości.

en: Options within the select list must be unique. The following keys have been used multiple times:
pl: Opcje w obrębie listy wyboru muszą być unikalne. Poniższe klucze używane są wielokrotnie:

en: Other...
pl: Inne...

en: Randomize options
pl: Opcje losowania

en: Randomizes the order of the options when they are displayed in the form.
pl: Losuje kolejność opcji, gdy są wyświetlane w formularzu.

en: Option keys must be less than 128 characters. The following keys exceed this limit:
pl: Klucze opcji muszą mieć mniej niż 128 znaków. Klucze, które przekraczają ten limit, to:

en: The default value of the field identified by its key. For multiple selects use commas to separate multiple defaults.
pl: Domyślna wartość pola określonego przez jego klucz. Dla list wielokrotnego wyboru użyj przecinków, żeby oddzielić wiele domyślnych wartości.
