Webform Options Markup (7.x-2.1) - en to ru translation catalogue (11 entries)

en: view
ru: представление

en: Multiple
ru: Множественная

en: Options
ru: Настройки

en: Webform
ru: Веб-форма

en: Default value
ru: Значение по умолчанию

en: Check this option if the user should be allowed to choose multiple values.
ru: Чтобы позволить пользователю отмечать несколько значений, поставьте галочку здесь.

en: Options within the select list must be unique. The following keys have been used multiple times:
ru: Функции в списке выбора должны быть уникальными. Следующие ключи были использованы несколько раз:

en: Other...
ru: Другой...

en: Randomize options
ru: Случайные варианты

en: Randomizes the order of the options when they are displayed in the form.
ru: Отображать в форме в случайном порядке.

en: Option keys must be less than 128 characters. The following keys exceed this limit:
ru: Длина ключей должна быть меньше 128 символов. Следующие ключи превышают этот лимит:
